Z mapy Polski zniknęły gdzieś Cipki.
Moje serce łka z bólu jak skrzypki.
Jak ktoś mógł jednym ruchem
z nazwy wsi Cipki - Suche
skreślić Cipki. Domagam się stypki!
Znikły Cipki. Została wieś Suche.
Jakby zdzielił kto chłopów obuchem.
Siedzą smutni przy watrze,
no bo przecie się zatrze.
To już lepiej pić ciepłą siwuchę.
Komuś to przeszkadzało, że Cipki.
Pytam komu? Ktoś dostał wysypki,
albo skarżył się sędzi
że go piecze, lub swędzi?
Jeśli nawet, to przecież są grzybki.
Cipki znikły. Co z tego, że Suche.
Czy ta władza ma problem ze słuchem?
Został tylko inwentarz
wódka, kościół i cmentarz.
Premier mógłby wyrazić choć skruchę.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz